Antik & Auktion
13 March 2024
Expertkunskap om antikviteter och konst Landets främsta antikexperter skriver kunnigt och intressant om antikviteter, arvegods och loppisfynd. Inspirerande reportage från vackra hem. Värdering och pristrender. Och läsarnas egna frågor om allt från dyrgripar till kuriosa. I Antik & Auktion står det goda hantverket alltid i fokus, liksom konstnärens spännande livshistoria.
...Läs merArtiklar från detta nummer
Form & finessi vasastan
Påskkonst
Firma svenskt tenn100 år av form, färg & äventyr
Internationella auktioner
Fyndat påstadsauktion
Modern konstbland antika prylar
En värld i miniatyr
Månadens verk 1500-talets babyboss
Antika skatter i brösarp
Månadens moderna
Handväskan vilken succé!
Olyckans vackra ansikte