Europe
Asia
Oceania
Americas
Africa
Vad man än kan tänkas behöva till sitt hem finns på onlineauktionern
1. TILL CHAMPAGNE ELLER BLOMMOR. Jardinjären av majolika är tillverkad under slutet av 1800-talet. Utformningen är inspirerad av en modell från 1600-talet. (Auktionshuset Gomér & Andersson) Utropspris
Klänningen av grå chiffong kommer från brittiska Jean Varon och är uppsydd under 1960–70-talet. Detta modehus etablerades 1959. Klubbat pris 1 500 kr, Bukowskis. Pärlörhängena från 1900-talets andra k
1. LJUS I VINTERMÖRKRET. Det är inte ofta som man hittar föremål från 1950-talet i nyskick. Men ljuslyktorna med kupor i grönt glas och hållare i mässing med rottinglindade handtag ser näst intill oan
1.OVANLIG LJUSKRONA. Den 120 cm höga kronan är ett mästerverk från det sena 1700-talets Prag. Ljuskronor från Prag är mycket sällsynta på marknaden. Att tillverkningen kan knytas dit beror på att man
Linnedukar, ljus i olika höjd, hemmavikt papperspynt – duka vackert till veckans fester. Finduka med terrin och såssnipa, Musselmalet från Bing & Gröndahl, 675 kr, Helsingborgs Auktionskammare, novemb